Goldman Sachs może być bliżej BTC

Goldman Sachs zasugerował, że chce zwiększyć swoje holdingi Bitcoinów i potencjalnie posunąć się do przodu, jeśli chodzi o zrozumienie, poznanie i utrzymanie BTC w przyszłości.

Goldman Sachs ma mieszane powiązania z BTC.

Jeśli chodzi o krypto-waluty, Goldman Sachs był bardzo przebojową firmą, często chodzącą tam i z powrotem pomiędzy docenieniem jej a nienawiścią do niej. Szczególnie paskudny i mieszany zwrot nastąpił w maju zeszłego roku, kiedy firma ogłosiła, że zamierza zaoferować specjalne seminarium na temat kilku alternatywnych aktywów, w tym bitcoin.

Jednak ci, którzy mieli czas na zajęcia szybko dowiedzieli się, że Cryptosoft nie był tematem seminarium i że firma przede wszystkim spędziła czas na walce z walutą i rozmawiali o tym, jaki to bezsensowny atut. Firma wzięła stronę z książki Warrena Buffetta i ogłosiła podczas wirtualnego wydarzenia:

Zabezpieczenie, którego aprecjacja zależy przede wszystkim od tego, czy ktoś inny jest skłonny zapłacić za nie wyższą cenę, nie jest odpowiednią inwestycją.

Wielu analityków i ekspertów branżowych miało zastrzeżenia co do negatywnego nastawienia firmy do kryptokursztynu numer jeden na świecie pod względem pułapu rynkowego, choć niedługo po zakończeniu seminarium firma ogłosiła, że potencjalnie poszukuje możliwości zbudowania własnej kryptokursztynu, co sugeruje, że być może gniew wobec bitcoinów rodzi się z konkurencji, a nie z uzasadnionej nienawiści.

Zaledwie w ubiegłym miesiącu ogłoszono, że osoba z długą historią współpracy z Goldman Sachs dołączy do grona Galaxy Digital, której właścicielem i operatorem jest Michael Novogratz, jeden z największych adwokatów Bitcoinów na świecie. W jednym z ostatnich wywiadów, Novogratz skomentował to następująco:

Goldman Sachs będzie musiał sam dostać się do krypty… Widzę stosunkowo stabilny dysk w przestrzeni, teraz. Tło makro czyni historię bitcoin i crypto dość potężnym.

Gdyby Goldman Sachs zdecydował się wejść w przestrzeń bitcoin i krypto walutę, byłaby to jedna z największych firm, choć na pewno nie pierwsza. W zeszłym miesiącu dotarła do nas wiadomość, że MicroStrategy zakupiła ponad 400 milionów dolarów w jednostkach BTC, aby zabezpieczyć swoje bogactwo przed inflacją w przyszłości.

Prezes firmy, Michael Saylor, powiedział, że Bitcoin jest prawdopodobnie bardziej solidny i bezpieczny niż zarówno waluty fiatowe, jak i złoto.

Firmy chcą pozostać na czele

Novogratz twierdzi, że kilka firm prawdopodobnie zaangażuje się w bitcoin, biorąc pod uwagę, że konkurencja powstaje z takich krajów jak Chiny, które już ujawniły plany dotyczące cyfrowego juana. Przedsiębiorstwa i firmy uważają, że kraj ten staje się zbyt potężny, i chcą zapewnić sobie przewagę.

Ponadto, niedawno powiedział, że składnik aktywów może znaleźć się w handlu na 50.000 dolarów w ciągu najbliższych kilku lat, a wiele firm chce osiągnąć zdrowy zysk.